25.06.2008

Tersanelerde Türkiye:98 Almanya:0

İyi seyirler.

19 Ocak Kolektifi sunar.

Etiketler

, , , , ,

2 Yorum

  1. Etkin Çiftçi

    Türkiye bir deniz ülkesi. Dahası yüzlerce tersanesiyle tüm dünyaya suda yüzen araçlar imal eden bir ülke. Hal böyle olunca sadece gol saymak bir “yanlış bilgilendirme” aslında. Elbette çalışma ve iş güvenliği standartları yüksek olan bir avrupa ülkesi iş’le ilgili her konuda bize goller atacaktır ama rakamsal bir karşılaştırma ne kadar gerçekçi? Eminim, iş kazası nedeniyle sakatlanan tasarımcı sayımız Finlandiya’nın baya altındadır.

    Bu arada dün futbol metaforunu kullanan benzer bir iletişim çalışması ile daha karşılaştım. Digiturk Kafası Buyuk resim için tıklayın.

    Digiturk Web TV tarafından gönderilen “Rakibimiz Almanya’nın Kızlarını Tanıyalım” başlıklı bu spam mesaj “Atış Serbest” diye devam ediyor. Elbette tersane çalışması ile karşılaştırılmayacak sığlıkta, ayrımcılık ve aşağılama kokan bir çalışma bu ama sanırım “skor” meselesi hiç bir iletişim çalışması için mantıklı bir referans noktası değil.

  2. onur

    @etkin: peki almanya’nın ürettiği deniz aracı sayısıyla türkiye’ninkini karşılaştırdınız mı? hangisi daha fazladır? peki işçi sayısını?

Yorum Yaz