15.11.2008

Tasarım Sinema Konferansı

 

2003′te Design in Wonderland, 2005′te Form Follows Film temalarıyla düzenlenmiş olan konferans serisinin üçüncüsü Design Cinema 200819-22 Kasım tarihleri arasında ‘design-en-scèneʼ ana başlığı altında, ‘gerçek, hiper-gerçek ve sanal‘ temalarıyla İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla’da gerçekleştiriliyor.

Konferansın keynote konuşmacıları: aktivist Steve Best, İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Robert J. Cardullo, ISN Virtual Worlds‘ün kurucusu ve CEO’su Mattia Crespi, modern mimarlık tarihi profesörü Dietrich Neumann, dijital medya yazarı Peter Plantec, sanatçı Noam Toran, Yoğurt Teknolojileri‘nden Cemil Türün, İngiliz sanatçılar Ruth Jarman ve Joe Gerhardt’ın oluşturduğu SEMICONDUCTOR.

Üç farklı kategoride (araştırma / endüstri / felsefi ve spekülatif) bildirilerin sunulacağı konferansta “iş sergisi”, film gösterimleri ve atölye çalışmaları yer alıyor. newmediakitchen‘dan tanıdığımız Teoman Madra “New Media Communications, Enhancements and Art Today” adlı atölye çalışmasını yürütüyor. 

Konferansa paralel olarak düzenlenen “The Imaginary 20th Century – an interactive novel and exhibition” sergisi de 15-29 kasım tarihleri arasında Tütün Deposu’nda ziyaret edilebilir. 

Konferans ve etkinlikler programı burada.

Not: Öğrencilerden konferansa ve atölye çalışmalarına katılım ücreti alınmayacak.
(masraflı atölye çalışmaları hariç).


Ali Vatansever‘in hazırladığı Design Cinema 2008 Tanıtım Filmi.

Etiketler

, ,

1 Yorum

  1. Teoman Madra

    web sitelerimi paylaşmak üzere taskışlada 19-20-21 günleri üçer saattan bir workshop yapıyorum… bu güzel fırsat için http://www.designcinema2008.org u inceleyiniz. http://www.newmediakitchen.com isimli sitemin 11 yıldır degindigi üzere güncel sanat iletişimi ve etkinlikleri duyurularının yanı sıra yani bunları birlikte incelerken foto kamerayla neler çekmek gerekebilmeli forumunu düzenlemek istiyorum. bir de çok genis kapsamda güncel müzigi çoğu durumda yineleyerek inceleyebileceğiz beklentisindeyim… katılımcılara göre gelişecek yeni üretimlerden ayın 22 sinde çeşitli atelyelerden sunumlar düsünülmektedir

Yorum Yaz