30.01.2008

Tasarım Etkinliği: Kayıtdışı

kayitdisi582.jpg

Tasarım ile ilgilenen herkesin katılımına açık olan Kayıtdışı’nda; organizasyon ekibinin her etkinlik için özel olarak belirlediği tema çerçevesinde oluşturulan atölye ve tartışma grupları aracılığıyla disiplinler arası ve resmiyetten uzak (kayıtdışı) bir tasarım süreci deneyimlenmesi hedeflenmektedir. Farklı alanlardan katılımcıların araştırmaları, tartışmaları, ortak üretimleri, bunların etkinlik sonrası sergilenmeleri ve bir kapanış partisi ile “tasarım”ı dert edinmiş herkesin bir parçası olmaktan zevk alacağı bir ortam yaratılmak istenmektedir.

4-9 Şubat 2008
YTÜ Mimarlık Fakültesi

Etiketler

, , ,

Geri beslemeler (Trackback)

Trackback Adresi
 1. Düğümküme » Kayıtdışı02-liminal

2 Yorum

 1. Dara Kilicoglu

  Gizem Candemir (dugumkume.org, ITU TBT) ve İsmail Kasarcı’nin düzenlediği (ITU TBT) atölye çalışması Re-form 04, 06, 08 Şubat tarihlerinde (toplam 3 gün) gerçekleşek. Bu atölye calışması ile ilgili bilgiyi kayıtdışı internet sitesinden alıp buraya yapıştırıyorum
  Katılımcı Sayısı: 8
  Atölye/Süreç/Ürün Açılımları:
  Re-form atölye çalışmasında, katılımcıların 3D modelleme programında ürettiği bir modelin algoritmik olarak yeniden biçimlendirilmesi üzerine çalışacağız. İlk gün tanışma, yapılabileceklerin anlatılması sonrasında 3.gün tekrar buluşarak yapılan modellerin üzerinde çalışmaya devam ederken yapılanların değerlendirilmesi ve ne tür bir algoritma kullanılacağına karar verilecek, 5. gün Processing progamında bu algoritmanın çalıştırılması sonucunda 3D model yeniden üretilecektir.
  Katılımcılardan beklenen:
  Varsa kişisel dizüstü bilgisayarlarını getirmeleri, kişisel dizüstü bilgisayar imkanı olmayanların organizasyona haber vermesi.
  Katılımcılarda aranan önceden edinilmiş beceriler
  3DS Max programında temel objelerden bir model yapabilmek.
  Programlama bilgisi gerekmemektedir.

 2. Dara Kilicoglu

  Ayrica Ali Miharbi, Murat Germen ve ben yine kayıtdışı 01 tasarım haftası için 5 Şubat Salı günü “Ağda Dağıtımlı Yerleşme” başlıklı bir tartışmaya hazırlanıyoruz. Tartışma ortamında, “collective intelligence”, “connectivity”, “web 2.0″, “second life”, “ağ yapıları”, “yer ve yersizlesme” gibi kavramlar etrafında dolaşıp konuşacağız. Herkese açık ve bedava olan bu etkinlik ile ilgili adres bilgileri ve diğer detaylar için kayitdisi.org adresine bakabilirsiniz. Program sabah 10‘da başlayacak ve 2 saat kadar sürecek.

Yorum Yaz