11.08.2009

Gelişmiş Görüntülü Garanti Teknolojisi

dezenformasyon

Kısa, olumsuz bir eleştiri ve düzeltme yapmak istiyorum.

Garanti bankasının websitesinden: “3G (burada görünmeyen bir virgül var) Gelişmiş Görüntülü Garanti Teknolojisi demek” diyor ve devam ediyor: “Siz de hemen wap.garanti.com.tr’yi ziyaret edin, bankacılıkta 3G farkını hissedin…”

Çoğumuzun da bildiği gibi 3G, “Gelişmiş Görüntülü Garanti Teknolojisi demek” değil. 3G, International Mobile Telecommunications-2000 (IMT-2000), daha geniş çevrelerde ise 3rd Generation (3. Jenerasyon) olarak bilinen telekomunikasyon standartlarının isminin kısaltmasıdır.

Garanti’nin burada yaptığı kara propogandadır, dezenformasyondur. Promosyon yapmak adına halkı yanlış bilgilendiren Garanti Bankası’nı bu işinden ötürü kınıyorum.

Etiketler

, , , , , ,

11 Yorum

 1. gizem

  iett = ineklik etme taksi tut demek gibi bir şey bu..

  ciddiye alınmaz diye düşünmüşler herhalde ama bilmeyenleri yanlış bilgilendiriyor sonuçta..

 2. Umut Benzer

  3G’nin hemen yanına bir “demek” ekleseler,
  “3G demek, Gelişmiş Görüntülü Garanti Teknolojisi demek” hani iğrenç bir slogan olsa da slogan olabilirmiş. Ama şu an için hakikaten ayıp etmişler.

  GRPS’de zaten GaRanti Para Servisi demek… Töööbe tööbe….

 3. mehmed

  heralde sen yemişsin halk olarak

 4. Engin Erdoğan

  3g’nin görüntülü telefon görüşmesi olarak lanse edilmesini hayretle izliyorum görüntülü olarak.

 5. Erdinç

  Garanti’yi korumak niyetinde değilim ama basit ve masum bir slogan gibi geldi gözüme.

 6. Burak Arikan

  meydani bos bulan somurmeye calisiyor. Goruntulu telefon slogani da Garanti kepazeligi de bilincsiz vatandasin aklini almak icin, cocukmus gibi yaklasiyorlar, nasil ogretirsek oyle kalir, agac yasken egilir hesabindalar. Sadece sirketler degil hukumet de ayni kokusmus kafada.

 7. Dara Kilicoglu

  Biz Türkler zaten adını koyamadığız her teknolojiye “laser” diyen insanlarız ya bu yüzden Garanti’nin kendi etno-kültürel* eleştirisi bir noktada anlaşılabilir. Ama Garanti bankası stand-up komedyen değil ki. Salyangoz tüccarı mı operatör mü belli olmayan Turkcell malı getirmiş depoya istiflemiş bağırıyor “3G geldiiiiii” diye. “G” fetişizanı bankamız da fırsattan istifade çorbaya su katıyor. Arkaplanda bir de Serdar Ortaç’ın şu “hayat bunu bana neden yapıyosun” şarkısı eksik. 3G’ye teşekkürler kalsın diyerek insan dial-up’a dönmek istiyor.

  * Beşiktaş tribünleri “hayatının yarısını siyah, yarısını beyaz geçiren büyük Beşiktaşlı Michael Jackson ruhun şad olsun” dediğinde alkışlamıştık.

 8. gizem

  Hükümetin 3G kafası penguen kapağında..

 9. adem

  ya ciddi olamazsiniz.
  hani bilgisayari acip,garanti sitesine girip oradaki yaziyi okuyabilecek zekadaki bir insanin 3g nin anlaminin o sacma slogan olduguna inanacagini dusundugunuze inanmiyorum.
  sacma bir slogan hepsi o.
  gunlerdir televizyonlar gazeteler 3g ile yatip 3g ile kalkiyorken hala 3g nedir bilmeyen biri olamaz.olsada garantinin sacma reklamindan bir sonuc cikarmaz

 10. delizade

  3rd Generation (3. Jenerasyon)

  3rd Generation (3. Nesil)

 11. Mehmet Kabataş

  Bilmeyen Bi Çok İnsan var emin ol 3 kullanımı şu an ne durumda bilen varmı ..??

Yorum Yaz