08.01.2008

Facebook'da CIA Parmağı

cia-facebook-logo.jpg

Türkiye’de CIA’in en bilinen yüzü derin devlet kontrgerillası (bkz kontrgerilla var mı?) ve askeri darbeler sonunda hücrelerde CIA’in öğretisiyle yapılmış işkenceli sorgulamalardır. CIA’in Türkiye’deki parmağı belki hiçbir zaman su yüzüne çıkmayacak ama gizli saklı yapılanların etkileri her zaman “sosyal” hayatımızı etkiliyor olacak.

CIA geçtiğimiz ay CIA Facebook grubu açtı. Bu gruptan CIA’de kariyer yapmak siteyenlere bilgi veriliyor ve iş başvurusu yapabiliyorsunuz. Bu grup Facebook-CIA ilişkisi üzerine yapılan komplo teorilerini optimize mi etmeye çalışıyor bunu bilemeyiz. Ancak bilinen bir gerçek var, Facebook kullanım şartlarına bakarsanız şunu göreceksiniz:

“Başka şirketler sizin kişisel bilgilerinize ulaşamaz ancak kişisel bilgileriniz avukatlarla ve devletle paylaşılabilir”.

Bir yerde CIA parmağı varsa ilk olarak bu Amerika için stratejik düzenlemelerin yapıldığı anlamına gelir. İkincisi düzenleme yapılan yerlerde Türkiye’nin son 40 yıllık tarihinden de bildiğiniz gibi ortalık dipten derinden karışır. Arkadaşlarınız orda diye Facebook altyapısı en güvenli yer olarak algılanıyor olabilir, ancak bu gelişmelere göre Facebook hayatınızı bir kez daha gözden geçirin.

EK: Facebook CIA Videosu

Etiketler

, , , , , , , , ,

Geri beslemeler (Trackback)

Trackback Adresi
  1. düğümküme » Emniyet Tüm Türkiye’yi Dinlemiş Kime Ne, Bizim Hayatımız Sosyal Web’de
  2. Düğümküme » Emniyet Tüm Türkiye’yi Dinlemiş Kime Ne, Bizim Hayatımız Sosyal Web’de

1 Yorum

  1. engin

    Kontrgerillanın, Özel Harp Dairesi’nin, 70′lerde patlamak üzere olan ateşli Türk gencini dezenformasyon (yanlış bilgilendirme) ve provokasyon yordamı ile birbirine düşürüp yapay sağ sol kavgasına yol açanların kim olduğunu merak ediyorsanız Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul’un Reis: Gladyo’nun Türk Tetikçisi adlı kitabını tavsiye ederim. Kitabın asıl konusu, eğitimsiz aşırı milliyetçilere Asala ile mücadele için nasıl el altından silah, yetki, diplomatik pasaport vs verildiği ve bu insanların nasıl yoldan çıktığı.

Yorum Yaz