28.09.2007

Dörtyüzsaniye Geri Döndü

dortyuzsaniye4_web.jpg

Difüzyon farklı tasarım alanlarını bir araya getirmeye devam ediyor. 4 Ekim 2007 Perşembe Akşamı Studio Live’da gerçekleştirilecek olan tasarım etkinliği DÖRTYÜZSANİYE’ de mimarlık, moda, grafik, ilüstrasyon, pasta, müzik ve gibi farklı yaratım alanlarından tasarımcılar bir araya gelecek.

27.09.2007, İstanbul – Hızlı sunum formatıyla İstanbul tasarım çevresine yeni bir soluk getiren ve ilk üçü yoğun ilgi gören DÖRTYÜZSANİYE, 4 Ekim Perşembe Akşamı Studio Live’da gerçekleşecek.

Farklı alanlardan yaratıcı çalışmaların ortak bir platformda sergileneceği DÖRTYÜZSANİYE ‘ de, her bir tasarımcı kendi seçtiği bir çalışmasını, 400 saniye boyunca, projeksiyon eşliğinde izleyicilere sunacak. Etkinlikte sunum yapacak olan tasarımcılar, amatör ve profesyonel ayrımı gözetilmeden proje bazında değerlendirilerek seçildi. Studio Live’daki etkinlikte Erdem Helvacıoğlu, Frederik de Smedt*, Koray Kantarcıoğlu, SHRWR*, Sadi Güran-Deniz Cuylan-Senem Akçay, Mahir M.Yavuz&Ebru Kurbak, Coccolat, 389g, 8artı ve Erkin Gören sunum yapacak. İzleyicilerle birlikte interaktif bir ortamda gerçekleşecek olan sunumlar, aynı zamanda farklı tasarım disiplinlerinin de birbirleriyle etkileşime geçmesi açısından da ayrı bir anlam taşıyor.

Difüzyon profesyonel ve amatör tasarımcıların bir araya geldiği bir tasarım grubudur. Tüm grup üyeleri kentsel sanat formları, dijital dünya ve İstanbul kent yaşantısıyla yakından ilgilidir. Mimarlık, grafik, moda, endüstriyel tasarım, fotoğraf ve video gibi yaratıcı düşün alanlarını tek bir platformda toplayarak birbirleriyle daha yakından etkileşime geçmesini amaçlar.

*Sunum İngilizce olacaktır

Etiketler

, , , ,

5 Yorum

 1. arikan

  Sunum yapacakların website adreslerini de yazabilir misiniz.

 2. Gizem Candemir

  sadi güran – deniz cuylan – senem akçay _ müzik-ilüstrasyon-öykü
  erdem helvacıoğlu _ elektronik müzik
  mahir m. yavuz – ebru kurbak _ medya teknoloji ve sanatları
  coccolat _ pasta tasarımı
  koray kantarcıoğlu _ ilüstrasyon
  erkin gören _ ilüstrasyon
  shrwr _ moda
  frederik de smedt _ mimarlık
  389g _ ürün tasarımı
  8artı _ mimarlık

 3. Dara Kilicoglu

  Tesekkurler Gizem. Yine cok ilginc bir line-up olmus. Moda ve pasta tasarimi sunumlari harika! (: Ayrica Mahir ve Ebru’nun sunumunu da iple cekiyorum. Ars Electronica’da gosterilen isleri oldukca ilginc. Koray Kantarcioglu ise eminim bize ilginc birseyler gosterecek(ayni zamanda bisiler de dinletebilirdi, kendisi bu konuda da cok yetenekli.) Erdem Helvacioglu’nun ise sadece ismini duydum o yuzden kendisini tanimak adina benim icin bir firsat olacak. Persembe gorusuruz ;)

 4. Gizem Candemir

  Dara kalbin temizmiş, gecenin sonunda partiye dönüşecek etkinlikte Koray Kantarcıoğlu çalacak.. : )

 5. pinarslan

  + http://www.shareware.org

  ya da http://www.pofmagazine.com/difuzyon =)

Yorum Yaz