03.11.2008

Dijital Kebap

Matt Pyke, Dijital Kebap (2005)

Herkes için sonsuza kadar” sergisinin tanıtımı için Londra’lı tasarımcı Matt Pyke bu kısa animasyonu yapmıştı. Maxalot Galerisi tarafından 2005 yılında Barcelona’da düzenlenen sergide Pyke’ın son dört yıldır sürdürdüğü Universal Everything stüdyosundan işler gösterilmişti. Eski Designers Republic üyesi Pyke programlama ve animasyon tekniklerini birleştirerek dijital ve kinetik kolaj çalışıyor. Bu yukarıda gördüğünüz Dijital Kebap animasyonu benim en tuttuğum işlerinden. Video’nun sesi Freefarm 3 boyutlu modelleme Design-OS tarafından yapılmış.

Etiketler

, , , , ,

4 Yorum

 1. Kerem Ozan

  animasyonu izlerken altta google in ekledigi reklam :)

  Musa Ustam Ocakbaşı
  İstanbul’un en keyifli ocakbaşında Kebap, Çöpşiş, Meze, Tel: 2452932

 2. Dara Kılıçoğlu

  burak video objesinin parametlerine param name=”autostart” value=”0″ ekledim. video her sayfa yuklendiginde tekrar basliyordu. bu biraz dikkat dagitici bir durum. kasim ayi yeni basladi ve geri kalan 26 gun boyunca her dugumkume’ye girildiginde ayni sarkiyi duymak baska bir problem. animasyonun sonunda bir map’ten oldugunu tahmin ettigim silindir seklinde bir dinamik topoloji olusturulmasi kismi cok guzel. bir tane daha bunun gibi video izledim. delicious linkerimden bulmaya calisiyorum.

 3. arikan

  Sağol Dara ben de çok rahatsız oluyordum. autoplay=false dediğim halde böyle davranıyordu demek ki bu name=”autostart” value=”0″ da lazımmış öğrenmiş oldum.

 4. onur gunduz

  firefoxlinux da totem plugini ile izliyorum, bu platformda sorun devam ediyor haber vereyim dedim :( her açtiğimda siteyi diptis diptis..

Yorum Yaz