29.04.2009

Belediye Teknolojisi

belediye-bluetooth

belediye-bluetooth2

Belediyenin teknolojik durumu Beyoğlu’nda resmi bir mekanın camında yazıyor: “Bluetooth’unuzu açın yenilikler cebinize gelsin.” “Ekrana dokun Beyoğlu’nu yaşa!” Bir yanda bütün vatandaşlara turist muamalesi yapmak, diğer yanda plazma ekran bluetooth ile “teknolojiyi yakaladığını” zannetmek.

İlgili Düğümküme yazıları:

Etiketler

, , , ,

9 Yorum

 1. teyze

  ben begendim…
  bişeyler yapıyo adamlar iyi kötü…
  hede hödö yerine şöyle etselerdi böyle deselerdi yazsaydınız ya

  sizin bu yazının başlığını da belediyenin sloganları gibi düşünürsek şöyle olur heralde…
  “bok at izi kalsın”

 2. s

  neyi eleştiriyorsunuz, tam anlayamadım. kötü bir hizmet mi, çalışmıyor mu?

 3. gastrosidin

  s’ye hak veriyorum. eleştirdiğiniz noktayı anlamak oldukça güç.
  bir hizmeti yerecekseniz alternatifini de sunun, doğrusunu da yazın ki bir anlamı olsun. ben yazının nereden temellendiğini kavrayamadım

 4. ali

  ben de katiliyorum ustteki yoruma. oyle ortaya atilmis degersiz bir yorum, bir memnuniyetsizlik. nedir sorun? teknolojiyi nasil yakalamali belediye?

 5. ali

  very hypocritical of you. yorumu moderasyondan gecirmeyip post’un icerigini degistirmek…

 6. Burak Arikan

  @teyze @s @gastrosidin @ali yazının altında verilmiş ilgili bağlantılara bakabilirsiniz eleştiriyi anlamak için.

  @ali “hypocritical” ile ne kastediyorsun, zaman zaman yazilari yorumlarla guncelledigim olmustur, bu yazida yapmamistim. Gozune ne batti?

  Ayrıca friendfeed’de yapılan yorumlara yazdığım cevaplar:

  “İstanbul’da yaşıyorsan İstiklal Caddesi’nde Galatasaray’i geçtikten biraz sonra solda bu teknoloji, gidip önunde dur bir bak, bakalım kullanmak isteyecek misin?”

  “Bluetooth ve dokunmatik plazma ekran sadece kendileri için, kullanmış olmak için kullanılmış. Buna techno-kitsch diyoruz. Kitsch mesela anneannenizin TV üstüne örttüğü dantel gibi…”

 7. ali

  @burak en son yorumu yazarken, garip bi sekilde su anki yazinin yerine, fotograflarin altinda “that is all” yaziyordu ingilizce. ondan dolayi yaziyi degistirdiniz sandim ama degismemis. kusura bakmayin.

  ancak ne yazik ki, hala havada bir yorum olarak kalmaya devam ediyor bu yazi. elestirmis olmak icin, neden bile gosteremeyip ortaya atilmis bir kac cumle.

 8. Furkan

  “Herkes slashdot okusa, herkes geek olsa hayat bayram olsa.” tadında olmuş biraz bu yazı. Oysaki o teknolojilere “yabancı” ne insanlar var.

 9. Ahmet

  Kimi şehirlerin, sokakların, beldelerin vs yollarında yürünmeyecek çevre güzelliğine bakılmayacak derecede kötü olmasında sağolsunlar belediyelerimizin payı oldukça büyük. Bugün cebini düşünmeyen başkasına hakta geçirmeyen belde başkanları parmakla gösterecek kadar azaldı, kayboldu, yitti gitti… Ne vardı ki halkı için çalışan başkanlar sadece başkanlık yapsa kimsenin hakkını yemese ne vardı bunda ? Umarım her beldeye ” Aytaç Durak ” gibi başkanlar gelirde bizimde caddelerimiz, sokaklarımız için herkes küçük paris olmuş burası der oysa bu gün bu deyim sadece Alanya için kullanılıyor ( benim duyduğum ) yazıklar olsun bunu dedirtmeyen belde başkanlarına !

Yorum Yaz