08.09.2008

Anket Sonucu: YouTube'a Alternatif Video Paylaşım Siteleri

Vimeo (37%, 41 Oy)
Google Video (26%, 29 Oy)
Kullanmıyorum (20%, 22 Oy)
Daily Motion (17%, 19 Oy)
İzlesene (14%, 15 Oy)
MetaCafe (8%, 9 Oy)
Diğer (5%, 6 Oy)
Blip.tv (5%, 5 Oy)
MySpaceTV (3%, 3 Oy)
Veoh (3%, 3 Oy)
Brightcove (1%, 1 Oy)

Toplamda 111 kişi oy verdi.
Başlangıç: 17 Ağustos, 2008 7:55 pm
Bitiş: 8 Eylül, 2008 12:00 pm

111 kişinin oy verdiği anket sonucu Vimeo ve Google Video YouTube kapandığından beri en çok kullanılan video paylaşım siteleri olarak öne çıkıyor. Üçüncü sırada ise video paylaşım servisi kullanmayı bırakanlar var. Genelde Düğümküme’yi takip edenlerin oy verdiğini düşünürsek Vimeo’nun –genelde yaratıcı videoların paylaşıldığı bir servis– öne çıkması normal. Tabi bu kadar az kişiyle bir kamuoyu oluşturulmaz ancak bu bir başlangıç.

Bir sonraki anketi çevrenize arkadaşlarınıza haber verin, hatta blogunuzda duyurun, daha çok katılım daha doğru anket sonuçları verecektir. Burada hepimizi ilgilendiren konularda kendi kolektif görüşümüzün biraz daha farkında olmamızı sağlayacak anketler planlıyoruz.

Geçmiş anketler:
http://www.dugumkume.org/category/anket/

* Yukarıdaki grafik Google Chart API ile yapılmıştır.

Etiketler

, , , , , , , ,

Geri beslemeler (Trackback)

Trackback Adresi
  1. düğümküme » Oyunuz Hangi Haber Kaynağına?

1 Yorum

  1. Volkan Çelik

    Blogunu takip etmeme rağmen nasıl gözümden kaçtı bu anket? Nasıl bu kadar dikkatsiz olabilirim diye kızdım kendime! Benim fikrim bu anket sadece Türk girişimi olan video paylaşım siteleri olarak yenilenmeli. Çünkü, burayı özellikle bloggerların takip etmesi, seninde söylediğin gibi “Vimeo’nun –genelde yaratıcı videoların paylaşıldığı bir servis (olması)– öne çıkması normal.”

    Sadece Türk girişimleri arasında bir anket daha ve ciddi katılım sağlanması ile bizlere çok daha doğru sonuçlar getirir. Örneğin Akıllı.TV özellikle YouTube kapatılmasından bu yana ciddi bir kullanıcı kazandı. Diğer Türk girişimi olan video paylaşımı sitelerde aynı şekilde kullanıcılarını çoğalttı.

Yorum Yaz