21.10.2008

Anapop – Anadolu Pop Patlaması

Türkiye’de olsaydım kaçırmayacağım bir gece. Yeraltından uzaya Türkçe kozmik disko gecesi Babylon’da Etrafta (etrafta.com) ekibinin emekleriyle gerçekleşiyor.

Bu perşembe, uzun zamandır üstünde zaman, emek ve sinir harcadığımız bir projenin ilk meyvesini -umarım alnımızın akıyla- yiyeceğiz. Barış K.’nın Eurasia’larını buradan indirdiyseniz en azından biraz aşina olduğunuzu tahmin ettiğim yerli malı folk-pop-disco-funk-jazz patlaması, bugün Anapop adıyla Pozitif’in de ortaklığıyla bir konserler serisi olarak kendi bağımsız hayatına başlıyor. İlk misafirler ise yine bir sene kadar önce ilk defa dinlediğimizde, gözden kaçırmış olduğumuza inanamadığımız, kendi kültürümüzle ilişkimizde ne kadar sığ ve cahil olduğumuzu fark etmemize önayak olan performanslarıyla gözümüzü açan Derdiyoklar.

Konser saat 21.00′da Etrafta müzik müdürü Grup Ses‘in dj performansıyla başlayacak, ardından Derdiyoklar konseri ve Barış K.’nın Kozmik Avrasya Seti ile neticelenecek. Giriş ücreti sadece 15 YTL (Öğrenci 10, yarım ekmek döner + ayran parası), kaçırılacak gibi değil.

Güzel bir gece olması için uğraşıyoruz.

Etiketler

, , , , , ,

Yorum Yaz